© 2017 BY YOURBRAIN CREATIVE WORKS

www.yourbrain.com.tr   |   info@yourbrain.com.tr   |   +90 (212) 280 90 06

  • Facebook Basic Black
  • Twitter Basic Black
  • Black Instagram Icon

Dijital Reklam

Reklam bir markanın en vazgeçilmez unsurudur. Marka iyi ve kaliteli bir reklamla hedef kitlesine doğrudan ulaşabilir, bire bir iletişim kurma imkanı sağlayabilir, hedef kitlesine ait birçok veri toplayarak reklam-pazarlama süreçlerinde bu verileri rahatlıkla kullanabilir.

 

​Arama Motoru Reklamcılığı

Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi birçok arama motoru üzerinden yapılan reklamcılık çeşididir. Bu arama motorları üzerinden verilen reklamlar vasıtasıyla hedef kitleye uygun olan kullanıcılar markanın internet sitesine kolaylıkla yönlendirilebilir. Hedef kitleye yönelik anahtar kelimeler yoluyla gerçekleştirilen bu reklamcılık; ürün, hizmet ve sitenin uygun kullanıcılar tarafından kolaylıkla tanınmasını sağlar.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Günümüzde en önemli mecralar arasında yer alan sosyal medya, etkin reklamda da en önemli basamaklar arasında yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Youtube gibi mecralara verilebilecek reklamlar yoluyla en kısa sürede en fazla kişiye ulaşmak ve marka bilinirliğini artırmak mümkün. 

Açık Hava Reklamcılığı (Outdoor Advertising)

Açık hava reklamcılığı ile hedef kitleye ulaşmak ve reklamın bu kitle tarafından fark edilmesini sağlamak çok kolay. Afişler, billboardlar, bina giydirme uygulamaları, cam uygulamaları, panolar gibi birçok yerde uygulanabilen açık hava reklamcılığı hem dikkat çekici hem de kalıcı. Özellikle de yaratıcı bir reklam fikri ile desteklendiği sürece…

​​SEO (Search Engine Optimization) / Arama Motoru Optimizasyonu

Son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz SEO yani arama motoru optimizasyonu bir web sitesini arama motorlarında yükselten anahtar kelimedir. Bu da anahtar kelimelerin belirlemesinde yoğun ve titiz bir çalışmanın yapılması gerektiğini gösteriyor. Çünkü seçilen kelimelerin sitenin amacına uygun olması ve internet kullanıcıların sıklıkla kullandığı kelimeler olması gerekiyor. İyi bir SEO stratejisiyle çok efor sarf etmeden ve yüksek maliyetler harcamadan sonuç elde etmek mümkün.

Eğer temelinde büyük fikir yoksa, reklamınız gece karanlığındaki bir gemi gibi geçip gider.
David Ogilvy
                                                    

REKLAM